Grilovaná vepřová žebírka na čínský způsob

Kategorie: Grilování
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Grilovaná vepřová žebírka na čínský způsob jsou zajímavou novinkou pro přípravu tradičního grilování, které obzvláštní váš gril stůl.

Ingredience pro 4 osoby

Na pokrm potřebujeme

  • 2 kg vepřových žeber
  • 100g strouhaného zázvoru (nejlépe sušeného zázvoru)
  • 0,1 l sojové omáčky
  • 3 polévkové lžíce sezamového oleje
  • 3 polévkové lžíce rýžového octu
  • 1/2 šálku sherry
  • 3 lžičky čínského koření (směs na přípravu činy obsahuje kari, chili, koriandr, pepř, grand masalu)
  • 4 lžíce cukru

 

Příprava grilovaných vepřových žebírek na čínský způsob

Nejprve si připravíme marinádu. Marináda se skládá ze sojové omáčky, sezamového oleje, rýžového octa, sherry, čínského koření a cukru. Ingredience důkladně promícháme a marinádu necháme 20-30 min odpočinout.

Ve vodě a bez koření uvaříme vepřová žebírka a to tak, aby maso na žebírkách nebylo příliš měkké. (uvaříme je do poloměka), Žebírka vyjmeme a hned důkladně potřeme marinádou, a necháme chladnout cca 2-3 hodiny. (důležité je, aby se marináda dostala do póru masa, které se po uvaření začnou zatahovat)

Rozžhavíme si gril nebo troubu. Doporučujeme připravovat tyto vepřová žebírka na venkovním grilu s dřevěným uhlím, protože přejímají z uhlí nádhernou vůni. Když je gril již pořádně rozžhavený (může to trvat i přes 20 min), pomažeme rošt troškou oleje, aby se nám žebírka nepřichytla. Umístíme žebra na rošt, a pozvolna grilujeme. Při grilování nezapomeňte žebírka průběžně potírat marinádou. Pokud se rozhodnete žebírka připravit v troubě, tak je pečeme při oboustranném pečení při teplotě 160 °C po dobu 40-60 min. Žebírka jsou při obou způsobech přípravy hotová tehdy, když maso dokážeme oddělit od kosti

Servírovaní

Takto připravené vepřové žebírka servírujeme s čerstvým domácím chlebem, nebo bylinkovou bagetou.

Naše projekty!


Statistiky

Návštěvníci
2
Články
66
Odkazy
2
Počet zobrazených článků
136975

Sledujte aktuality!