Vepřový steak s česnekovým dresinkem

Kategorie: Grilování
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Vepřový steak s česnekovým dresinkem je tradiční recept pocházející z českého grilování. My Vám přinášíme ale novou variantu tohoto receptu, servírovanou s grilovanou kukuřicí a bazalkou.

Ingredience pro 4 osoby

Na pokrm potřebujeme

  • 1 kg vepřové kotlety bez kostí, nebo kýty
  • sůl
  • pepř
  • 250 g zakysané smetany
  • 5 stroužku česneku
  • 10 g pažitky nebo zelené cibulky
  • 4 x kukuřici na vaření

Příprava vepřového steaku s česnekovým dresinkem

Nejprve si připravíme kukuřici a omáčku. Kukuřici opláchneme tekoucí vodou, a vaříme v osolené vodě až do doby, kdy bude téměř měkká. Po uvaření kukuřici vyjmeme a necháme ji vychladnout.

Nyní si připravíme česnekový dresink. V misce smícháme podrcený česnek, zakasanou smetanu, sůl, pepř a na drobno překrájenou pažitku. Vše důkladně smícháme a necháme v chladu cca 2 hod. odležet.

Maso nakrájíme na silnější plátky, cca 2 cm hrubé, osolíme a opepříme. Rozžhavíme si gril nebo troubu. Doporučujeme připravovat tyto vepřové steaky na venkovním grilu s dřevěným uhlím, protože přejímají z uhlí nádhernou vůni. Když je gril již pořádně rozžhavený (může to trvat i přes 20 min), pomažeme rošt troškou oleje, aby se nám steaky nepřichytily. Umístíme steaky na rošt, a pozvolna grilujeme. Pokud se rozhodnete steaky připravit v troubě, tak je pečeme při oboustranném pečení při teplotě 160 °C po dobu 40-60 min. Zhruba ve 2/3 grilování, kdy je již maso téměř hotové, dáme na gril uvařenou a vychlazenou kukuřici, kterou jsme si předtím připravili, grilujeme po všech stranách cca 5 min. Vyjmeme maso i kukuřici,maso přelijeme troškou česnekového dresinku a na talíři dozdobíme rajčaty a lístky bazalky.

Servírovaní

Takto připravené vepřové steaky servírujeme s čerstvým domácím chlebem, nebo bylinkovou bagetou.

Naše projekty!


Statistiky

Návštěvníci
2
Články
66
Odkazy
2
Počet zobrazených článků
137024

Sledujte aktuality!